Polska Mapa Kiełbasy
Kiełbasopedia
Zakupy

Coś do chleba – Mielonka ze słoika

19.09.2014 | kategoria: Artykuły, Kiełbasa

Kontynuujemy nasz cykl poświęcony smakom PRL-u czyli niesamowicie aromatyczne mięsa zamknięte w słoikach :) I doprawione mieszankami przypraw od Dobrej Kiełbasy. Bo ich przyprawy są pyszne, o czym niejeden raz się przekonaliśmy.
Zatem dzisiaj mielonka ze słoika. Idealna do smarowania kanapek, smakuje wybornie, subtelnie pokryta warstwą galarety i cieniutką warstwą smalcu.
 
A skoro o PRL-u mowa to opowiem wam coś. To raczej dla nieco starszych czytelników, ci młodsi mogą się poczuć nieco zagubieni, jakby czytali literaturę science fiction. Otóż dawno dawano temu funkcjonował twór o nazwie “Książka skarg i wniosków” (znany także jako “Książka skarg i zażaleń” lub “Książka życzeń i zażaleń”). Wisiał sobie na sznurku taki zeszyt (bo owa książka była właśnie zeszytem) w każdej placówce gastronomicznej i każdy zadowolony lub też niekoniecznie zadowolony klient mógł sobie w tym zeszycie ulżyć, napisać co mu leży na wątrobie. Tak na marginesie, dosłownie na wątrobie to casino mogło zalegać sporo, bo często w takich placówkach jedzenie było naprawdę podłe.
Przytoczyć chciałbym jeden z takich wpisów, zawarty w książce pewnego białostockiego lokalu:
“Na prośbę konsumenta nie podano pieprzu do flaczków. Czyżby w “Koweńskiej” zabrakło pieprzu?” Zajkowski Antoni, Białystok”.
Pod wpisem jest i odpowiedź kierownika zakładu:
“W odpowiedzi na zgłoszona skargę-wniosek z dnia 19.1.1978 r. wyjaśniam, że flaczki dostarczane są w postaci mrożonek i doprawiane dodatkowo przyprawami smakowymi, zatem nie zachodzi potrzeba dodatkowego podawania pieprzu”.
 
Po co właściwie to napisałem? Ano z jednego powodu. Bo tak sobie pomyślałem, że te mieszanki przypraw od Dobrej Kiełbasy są tak fajne, że nie zachodzi potrzeba, aby podawać do nich cokolwiek więcej. Same mieszanki wystarczą :) A zapoznać z nimi możecie się TUTAJ.
 

Zobacz przepis: Mielonka ze słoika

 

Przeczytaj również inne artykuły


Reklama

reklama reklama reklama