Polska Mapa Kiełbasy
Kiełbasopedia
Zakupy

Wigilia w wersji fusion

22.12.2017 | kategoria: Artykuły, Ciekawostki

Wigilia w wersji fusionWiększość z nas przyzwyczajona jest do tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. Zawsze był barszcz z uszkami, grzybowa, karp czy kutia. Oczywiście nie ma w tych pięknych tradycjach nic złego, ale coraz więcej podróżujemy po świecie, coraz częściej inspirujemy się kuchnią innych narodów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by naszą tradycyjną Wigilię urozmaicić egzotycznie – łącząc to z polską kuchnią.

Ciekawym urozmaiceniem będzie włączenie do wigilijnych potraw owoców morza. Zamiast tradycyjnych pierogów z kapustą i grzybami, można przyrządzić znakomite pierożki z krewetkami i szpinakiem. Będzie zdrowo, smacznie i inaczej niż zwykle.

Inną kulinarną inspiracją może być wigilijne sushi. W końcu nie tylko karp jest dozwolony, a wspólne przygotowywanie sushi znakomicie integruje całą rodzinę. Nawet jeśli sushi będzie mieć wygląd daleki od ideału, to liczy się przecież przede wszystkim rodzinna, pełna radości atmosfera.

Wigilia w wersji fusionObok tradycyjnego barszczu można rozważyć przygotowanie coraz bardziej modnej japońskiej zupy ramen. Z racji tego, że w Wigilię wiele osób nie spożywa mięsa, można zrobić ramen w wersji wegańskiej, dodając zamiast wieprzowiny smażone tofu. Ramen to bardzo sycąca zupa, rodzaj bulionu pełnego warzyw, często z jajkiem oraz pierożkami.

Do wigilijnych potraw możemy dołączać francuski przysmak – ser pleśniowy. Możemy zrobić sałatkę z rukoli i sera pleśniowego, zastępując tym samym ciężką sałatkę jarzynową z majonezem.

Wiele osób zapewne stwierdzi, że takie wymysły nie pasują do naszej Wigilii. My jednak sądzimy, że liczy się przede wszystkim niepowtarzalna, świąteczna atmosfera, która wszystkich łączy. A te odmienione potrawy być może przypadną do gustu młodszym członkom rodziny, dla których tradycyjne potrawy często wydają się nudne (tradycję docenią z wiekiem).

Zachęcamy do kulinarnych świątecznych eksperymentów! Podzielcie się nimi z nami na Facebooku.

 

Przeczytaj również inne artykuły


Reklama

reklama reklama reklama