Polska Mapa Kiełbasy
Kiełbasopedia
Zakupy

Sposób na oczyszczenie organizmu

10.03.2017 | kategoria: Artykuły, Ciekawostki

Sposób na  oczyszczenie organizmuOczyszczenie organizmu z toksyn nie jest możliwe bez zmiany diety i codziennych nawyków żywieniowych. Złe odżywianie jest powodem wielu problemów: od zwiększenia masy ciała i podwyższonego poziomu cholesterolu po zmiany skórne i dysfunkcje układu pokarmowego. Konserwanty przyjmowane wraz z pożywieniem nie pozostają obojętne dla organizmu.

Wiosna to dobry moment, by pomyśleć o naturalnym oczyszczaniu organizmu. Jednak zanim nadejdzie ta piękna pora roku, warto już zacząć wdrażać pewne zmiany. Zimą często brak nam energii, jesteśmy senni i czujemy spadek kondycji. Przyczyną, poza błędami w diecie, jest długie przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach i niska w porównaniu z wiosną czy latem aktywność fizyczna.

Na szczęście istnieją pokarmy, które w naturalny sposób pozwalają oczyścić nasz organizm. Proces ten wspomaga kasza jaglana, która ma właściwości bakteriobójcze i odśluzowuje organizm (dlatego też polecana jest przy infekcjach dróg oddechowych). W oczyszczaniu pomaga jedzenie dużej ilości warzyw i niektórych owoców, a także picie ziołowych naparów.

W trakcie oczyszczania organizmu zrezygnujmy z picia alkoholu, a także kawy. Z herbat wybierzmy raczej zieloną lub herbaty ziołowe czy owocowe, rezygnując z herbaty czarnej. Postawmy na wodę mineralną, a jeśli nie przepadamy, dodajmy do niej odrobinę soku z cytryny.

Już po 10 dniach takiego „detoksu” odczujemy poprawę: lepsze samopoczucie, więcej energii i chęci do życia, nawilżona i bardziej sprężysta skóra.

Co pomaga w oczyszczaniu organizmu?

Sposób na  oczyszczenie organizmuWoda niegazowana
Cytryny
Zielona herbata
Kasze (jaglana, gryczana, orkiszowa, quinoa)
Żurawina
Seler naciowy
Jabłka
Figi
Suszone śliwki
Buraki
Kapusta
Natka pietruszki
Zioła

Przy radykalnej zmianie diety możemy czuć się osłabieni. Bóle głowy, przejściowe problemy z cerą są zupełnie normalne. Pomaga picie dużej ilości niegazowanej wody.

W trakcie oczyszczania organizmu należy na czczo pić napój na bazie miodu i cytryny lub z suszonych śliwek.

Napój z miodem i cytryną
Wieczorem do 120 ml letniej przegotowanej wody dodajemy łyżeczkę miodu, rano dodajemy sok z jednej cytryny uzupełniamy 130 ml ciepłej wody.

Napój z suszonych śliwek
Rano i wieczorem 10 suszonych śliwek zalewamy 250 ml gorącej przegotowanej wody odstawiamy na 12 godzin rano lub wieczorem zjadamy śliwki i pijemy napar ze śliwek. 

Zobacz przepis: Koktajl oczyszczający

 

Przeczytaj również inne artykuły


Reklama

reklama reklama reklama